ŠKOLA DOBRÝCH SŔDC September - VĎAČNOSŤ Október - MESIAC ÚCTY K STARŠÍM November - PEKNE ROZPRÁVAŤ. December -

Škola dobrých sŕdc

ŠKOLA DOBRÝCH SŔDC

Všetci, ktorí žijeme na tomto svete, chceme, aby to bolo čo najkrajšie miesto pre život.

Chceme, aby sme život prežili čo najradostnejšie a najšťastnejšie. Preto každý z nás môže a musí k tomuto prispieť. Je potrebné, aby v našom živote boli určité vzácne a krásne hodnoty, ktoré pomôžu tomuto cieľu. Aby každý z nás pomohol urobiť tento svet krajším.

Cítime, že mnohé dôležité hodnoty sa vytrácajú z našich životov, zabúdame na ne. Preto vám, milí žiaci, chceme tento školský rok v rámci výchovno-vzdelávacej oblasti Človek a hodnoty, do ktorej patria predmety Etická výchova a Náboženská výchova,  predstaviť zaujímavý projekt „Škola dobrých sŕdc“. Dobré srdcia môžu urobiť našu školu, našu rodinu, našu vlasť i celý svet krajším a šťastnejším.

Každý mesiac vám preto predstavíme dôležitú hodnotu, na ktorú sa zameriame  a ktorú sa budeme snažiť žiť. Často to bude dôležitá vlastnosť, na ktorú sa dnes zabúda a ktorú ľudia prestávajú žiť. Častejšie si budeme všímať, či táto vlastnosť a hodnota je mne vlastná, či ju žijem. Navyše, na chodbe pri telocvični nájdete nástenku s názvom „Škola dobrých sŕdc“. Počas mesiaca môžete namaľovať obrázok, ktorý vyjadruje, ako ste sa snažili túto vlastnosť žiť. Môžete aj napísať o tom krátky príbeh a odovzdať to svojmu učiteľovi náboženstva alebo pani učiteľke etickej výchovy.

Na konci každého mesiaca bude jeden z vás, ktorí sa zapojíte, vyžrebovaný aj odmenený. Veríme, že sa vám táto aktivita zapáči a že mnohí si uvedomíte, aké sú tieto vlastnosti a hodnoty dôležité. Viac informácii dostanete na hodinách náboženstva a etiky.