ŠKOLA DOBRÝCH SŔDC September - VĎAČNOSŤ Október - MESIAC ÚCTY K STARŠÍM November - PEKNE ROZPRÁVAŤ. December -

Škola dobrých sŕdc

September - VĎAČNOSŤ

V mesiaci september sa zameriame na krásnu a potrebnú vlastnosť VĎAČNOSŤ.

Každý z nás ľudí a veriaci ľudia si uvedomujú, že aj od Boha, dostávame toho veľa – dostávame jedlo, oblečenie, strechu nad hlavou, rozličné veci od rodičov, starých rodičov, ktoré ale často považujeme za samozrejmé. Zabúdame, že je to prejav ich lásky voči nám. Zabúdame, že mnohé veci nám nemuseli dať, mohli ich využiť pre seba, pre svoje dobro, ale pretože nás majú radi, dajú nám ich. A dobré srdce by malo byť za toto všetko vďačné. Nezabudnime preto ďakovať za hocijaký malý prejav lásky, aj za nepatrný dar od hociktorého človeka. Vyjadrime mu svoju vďačnosť povedaním  slova „ďakujem“, prejavom lásky voči tomu, kto ma obdaril, prejavom radosti za dar. Neberme preto lásku a dary od ľudí a od Boha ako samozrejmosť, ale buďme vždy vďační. Lebo dobré srdce je vďačné.

Tak teda, milí žiaci, veríme, že sa počas septembra zapojíte do tejto aktivity. Pevne dúfame, že počas celého mesiaca a potom už neustále vďačnosť bude niečo, čím urobíte svoj život i život ľudí okolo seba krajším. Preto môžete začať kresliť alebo písať o vašej vďačnosti, ktorú ste prejavili.