Šarkaniáda 2023 Beseda s prvým a jediným kozmonautom Slovenska generálom v.v. Ivanom Bellom Európsky deň jazykov Hovorme o jedle - projekt. Plavecký výcvik Vtáčí svet Výchovno-vzdelávacia exkurzia do Banskej Bystrice Beh Soblahova 51.ročník VIA HISTORICA - divadelno-šermiarska kumpánia Výchovno-vzdelávacia exkurzia BRATISLAVA Bedmintonový turnaj Slovak Youth U15 & U19 Kam na strednú školu 2023 Mikuláš v škole 2023 Vianočné posedenie v ŠKD Olympijský odznak všestrannosti YPSILON - slovina je hra Celoslovenský detský čitateľský maratón “Čítajme si…” 2024 Kaligrafia =krasopis na Trenčianskom hrade Svetový deň vody Výchovno-vzdelávacia exkurzia Nitra Charitatívne zbierky Preventívne aktivity, besedy

Naše aktivity 2023/24

Hovorme o jedle - projekt.

Hovorme_o_jedle2023-POMAZANKOVO.mp4

Hovorme_o_jedle2023-POMAZANKOVO2.mp4

Hovorme_o_jedle2023-VESELE_DESIATOVNIKY.mp4

Hovorme_o_jedle2023-JABLKOVO.mp4

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora odštartovala 11. ročník súťažno-vzdelávacieho projektu Hovorme o jedle.

Cieľ aktivity

Cieľom súťažno-vzdelávacej aktivity je vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť detí, mládeže a dospelých pri budovaní spôsobilosti k vhodnému výberu potravín a vhodného životného štýlu, schopnosti prevziať zodpovednosť za svoje zdravie, povedomia o význame potravín pri podpore regionálneho rozvoja, zamestnanosti a ochrane životného prostredia.

Pripravené aktivity

Pre žiakov boli pripravené rôzne aktivity. Naša škola sa zapojila do súťažno-vzdelávacej aktivity HOVORME O JEDLE - denné témy.

V rámci každého dňa v týždni „Hovorme o jedle“ boli vyhlásené denné témy so zameraním na potraviny a výživu – témy sa týkali konkrétnej potravinovej skupiny (podľa potravinovej pyramídy) a základných zručností a vedomostí v oblasti kvality a bezpečnosti potravín a zdravej výživy.

Úlohou žiakov bolo vymyslieť a zrealizovať rôzne aktivity v rámci školy k stanoveným denným témam. Následne zo zrealizovaných aktivít k vybranej dennej téme sme pripravili súťažné príspevky v ľubovoľnom formáte.

Školy, ktoré sa zapojili do týždňa „Hovorme o jedle“, budú hrať o finančné poukazy na kúpu vecných cien podľa vlastného výberu, ktoré budú slúžiť pre potreby školy na vzdelávanie o potravinách a výžive.