Šarkaniáda 2023 Beseda s prvým a jediným kozmonautom Slovenska generálom v.v. Ivanom Bellom Európsky deň jazykov Hovorme o jedle - projekt. Plavecký výcvik Vtáčí svet Výchovno-vzdelávacia exkurzia do Banskej Bystrice Beh Soblahova 51.ročník VIA HISTORICA - divadelno-šermiarska kumpánia Výchovno-vzdelávacia exkurzia BRATISLAVA Bedmintonový turnaj Slovak Youth U15 & U19 Kam na strednú školu 2023 Mikuláš v škole 2023 Vianočné posedenie v ŠKD Olympijský odznak všestrannosti YPSILON - slovina je hra Celoslovenský detský čitateľský maratón “Čítajme si…” 2024 Kaligrafia =krasopis na Trenčianskom hrade Svetový deň vody Výchovno-vzdelávacia exkurzia Nitra Charitatívne zbierky Preventívne aktivity, besedy

Naše aktivity 2023/24

Európsky deň jazykov

Europsky_den_jazykov1.mp4

prvaci_1.mov

prvaci.mov

26.september - Európsky deň jazykov je už tradične súčasťou nášho vyučovania a pripomína nám, že jazyková rozmanitosť je nástrojom na dosiahnutie väčšieho interkultúrneho prostredia a kľúčovým prvkom bohatého kultúrneho dedičstva. Tento výnimočný deň sme si pripomenuli veľmi zaujímavými a zábavnými aktivitami.

Skupina siedmeho ročníka si vypočula nahrávky a úlohou žiakov bolo identifikovať krajiny, nasledoval vedomostný kvíz, kde žiaci priraďovali vlajky, triedili slová podľa jazykov a aj zisťovali, na ktorom mieste boli nafotené jednotlivé fotky. Vždy je zaujímavé zistiť akým jazykom ľudia rozprávajú napríklad v autobuse, to bola ďalšia z úloh pre žiakov.

V ďalšej skupine si žiaci vyskúšali netradičný kvíz, ktorý bol zameraný na rôzne zaujímavé informácie ohľadom jazykov. Viete aký jazyk je SLIDO ? V Európe je dokonca jazyk, ktorého pôvod dodnes nie je známy a mnoho ďalších pútavých informácií.

Aj žiaci 1.stupňa si vyskúšali rôzne aktivity. Žiakov 3.ročníka zaujali videá v rôznych jazykoch, ich hádanie a následné priraďovanie k správnym krajinám.

Zapojili sa aj naši prváci, ktorí sa medzi sebou predstavovali v angličtine a tvorili rozhovor.

Žiaci sa nielen zabavili, ale sa aj dozvedeli veľa nového. Tieto zaujímavé aktivity viedli p.učiteľky Pytlíková, Vrbovská a Piršelová.