• Florbal - chlapci

Naši chlapci postúpili do okresného semifinále florbalu, keď vyhrali skupinu bez straty bodu.

• Čestné ocenenie - Škola s dobrým srdcom

• Vianočné posedenie v ŠKD

• Prianie

• Upozornenie

Vážení rodičia,

s ohľadom na bezpečnosť v okolí ZŠ s MŠ Soblahov, Vás prosíme o zvýšenú opatrnosť pri vjazde autom k blízkosti školy, dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a  o parkovanie iba na miestach k tomu určených. Parkovacie miesta sú pred budovou školy (nie pred vchodom!) a na ihrisku pri ZŠ.

Do areálu jedálne ZŠ s MŠ Soblahov a materskej školy je vjazd áut zakázaný, okrem výnimiek (zásobovanie, držitelia preukazu ZŤP).

Ďakujeme za pochopenie.                                                                                                                 vedenie školy

• ĎAKUJEME - Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Mikuláš v škole 2023.

• Bedmintonový turnaj Slovak Youth U15 & U19

Naživo spolu so žiakmi 7. ročníka sme si boli pozrieť bedmintonový turnaj Slovak Youth U15 & U19 s medzinárodnou účasťou a fandiť našej žiačke Romane Maláčovej. V akcii v pozícii rozhodcu bol bývalý žiak Martin Jozek.

• Ochrana mäkkých cieľov na školách - informácia pre zákonných zástupcov žiakov

Informácia pre zákonných zástupcov žiakov

Policajný zbor Slovenskej republiky realizuje v zmysle rozkazu prezidenta Policajného zboru  č. 55/2023 a nasl., v rámci svojich preventívnych aktivít plnenie úloh v súvislosti s ochranou mäkkých cieľov na školách.

V súvislosti s uvedeným, si Vás dovoľujeme požiadať, aby ste v prípade zistenia podozrenia z protiprávneho konania kontaktovali nižšie uvedené subjekty:

Kontaktný policajt:               ppráp. Kristína Ďuráčiová, OO PZ Trenčín, 0961 203 755

kristina.duriaciova@minv.sk

Riaditeľ OO PZ:                      OO PZ Trenčín, 0961 203 700

Sekretariát OO PZ:                 OO PZ Trenčín, 0961 203 701

Ochrana mäkkých cieľov na školách - info pre rodičov

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

Aj tento rok sa naša škola zapája do ušľachtilej zbierky Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.

Zapojiť sa môže každý, kto má záujem podporiť tento čin buď naplnením krabičky, alebo len o jednotlivé darčeky, ktoré potom rovnomerne podelíme do krabičiek, aby v každej bolo rovnako. Čo teda treba do krabičky vložiť? Niečo sladké, niečo slané, niečo teplé, niečo mäkké, niečo voňavé, niečo na zábavu a niečo zo srdca. Prosíme nevkladať staré, poškodené, nepotrebné veci z domu.

Krabičku treba zabaliť - vrchnák a spodok jednotlivo, aby bolo možné do nich nahliadnuť, prípadne ich doplniť. Krabičky odovzdávajte vašej triednej pani učiteľke do 30.11.2023.

Každému vopred zo srdiečka ďakujeme.

• iBOBOR - informatická súťaž

Termín konania súťaže iBobor v školskom roku 2023/24:
    6. - 10. novembra 2023

Súťažné dni pre jednotlivé kategórie:
    6.11.2023: Kadeti (8., 9. ročník)
    7.11.2023: Drobci (2.,3. ročník), Seniori, Nevidiaci SŠ
    8.11.2023: Benjamíni (6.,7. ročník), Nevidiaci ZŠ
    9.11.2023: Juniori
    10.11.2023: Bobríci (4.,5. ročník)

Súťaž prebieha v týchto dňoch od 7:30 do 15:00 hod.

Nech sa vám darí!

• VIA HISTORICA - divadelno-šermiarska kumpánia

Ponúka divadlo pre deti aj dospelých, zábavu, ako aj štylizované hodiny dejepisu určené pre základné a stredné školy, so zameraním na slovenské dejiny.

Žiaci mali možnosť vidieť dobové kostýmy, historické zbrane i šermiarske súboje v humorných divadelných scénkach, zážitkovou formou sa dozvedeli historické fakty a boli interaktívne zapájaní do programu.

Predstavenie: Od Viedne k štúrovcom

VIA HISTORICA

• BEH SOBLAHOVA 51.ročník

Naši pretekári opäť úspešní.

Beh Soblahova 51.ročník

• Šarkaniáda 2023

Opäť prišiel čas šarkanov.

Šarkaniáda 2023

• Hovorme o jedle 2023

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora odštartovala 11. ročník súťažno-vzdelávacieho projektu Hovorme o jedle. My sme sa opäť zapojili.

Hovorme o jedle 2023

• Výchovno-vzdelávacia exkurzia do Banskej Bystrice

17.október 2023 – je utorok ráno, chladné, ale celkom príjemné počasie. Žiaci ôsmeho a deviateho ročníka nastúpili do autobusu a exkurzia začala.

Exkurzia Banská Bystrica

• Školský parlament - októbrová výzva - 19.10.2023

• Plavecký výcvik

Plávanie patrí medzi športové činnosti, ktoré významne ovplyvňujú vývin detí a preto sme sa i tento školský rok rozhodli ich rozvoj podporiť aj týmto smerom.

Plavecký výcvik absolvovali žiaci 3. a 4. ročníka pod vedením plaveckého inštruktora R. Pastierika v priestoroch Krytej plavárne v TN..

Na konci plaveckého výcviku žiaci dostali  „Mokré vysvedčenie“ za ich usilovnosť a plavecké výkony.

Plavecký výcvik

• Vzácna návšteva

5.10.2023 sa v telocvični ZŠ s MŠ v Soblahove uskutočnila beseda s prvým a jediným kozmonautom Slovenska generálom v.v. Ivanom Bellom.

Vzácna návšteva

• Vtáčí svet - výstava exotických vtákov

Naši "klubáci" dňa 6.10.2023 navštívili v Trenčianskej Turnej výstavu exotického vtáctva s medzinárodnou účasťou VTÁČÍ SVET.

Vtáčí svet