Naše aktivity 2021/2022

Na hodinách informatiky...

I naši piataci úspešne zvládajú zásady tvorby powerpointovej prezentácie a pravidlá prezentovania. Na hodinách informatiky si vytvárali pútavé prezentácie na ľubovoľnú tému. Výsledkom ich práce bolo sprostredkovanie informácií v jednoduchej a prehľadnej forme, niektoré boli obohatené o osobné fotografie, videozáznam, zvuk i myšlienkové mapy vytvorené v grafickom programe iMindMap.

iMindMap je software na tvorbu myšlienkových máp z dielne firmy ThinkBuzan.

• So svojim intuitívnym prostredím, štruktúrou a množstvom vizuálne stimulujúcich grafických prvkov iMinMap je perfektný nástroj myslenia.
  • Program iMindMap plne rešpektuje všetky pravidlá a zásady správnej myšlienkovej mapy.
  • Ku každej vetve žiaci môžu pridať link na web stránku, alebo súbor na disku, priradiť rozsiahlejšie poznámky, či audio nahrávku.
  • Vďaka funkcii SmartLayout dokážu vytvoriť myšlienkovú mapu rýchlo, len pomocou klávesnice. Priestorové rozmiestnenie robí program za nich. To potom môžu samozrejme upraviť podľa vášho vkusu.

Každá prezentácia sa tak stala pútavým príbehom, ktorý si svoj autor odprezentoval pred publikom. Prezentovanie pred publikom alebo na verejnosti je jednou z najčastejších a najväčších obáv i u našich žiakov. Aj to svedčí o tom, že pripraviť a najmä kvalitne odkomunikovať svoju prácu nie je jednoduché.  Naši žiaci si počínali veľmi dobre. Patrí im veľká pochvala.

Ukážky žiackych myšlienkových máp, vytvorených pre účel obsahu celej prezentácie.