Národné projekty Rozvojové projekty Projekty Školské projekty

Projekty

• ZELENÁ ŠKOLA – projekt pomáha realizovať environmentálnu výchovu prepojenú s praktickými krokmi, tie vedú žiakov a celú školu k šetrnejšiemu prístupu voči životnému prostrediu. t.j. pomáhajú znížiť celkový vplyv školy na životné prostredie. Rozvíjame osvetovú, vzdelávaciu a výchovnú činnosť detí a žiakov, s dôrazom na environmentálnu výchovu a vzdelávanie k rozvoju osobnosti, zameranú najmä na vedenie žiakov k uvedomelej spotrebe zdrojov, na zdravé potraviny, čistú vodu, zvýšenie povedomia v oblasti separácie odpadov a na vytváranie správnych postojov a správania žiakov k životnému prostrediu, na prevenciu pred znečisťovaním a poškodzovaním životného prostredia.

ZBER

DEN ZEME, SVETOVÝ DEŇ ZDRAVIA - aktivity

ENVIROTÁZNIKY - olympiáda sa realizuje v rámci projektu "Zlepšenie environmentálneho povedomia v oblasti ochrany prírody a krajiny (vrátane NATURA 200)"

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

LESNÁ PEDAGOGIKA - aktivity pre žiakov

• ŠKOLA PODPORUJÚCA ZDRAVIE  – celkové zameranie školy na zdravý životný štýl, je charakteristickou črtou našej práce vo všetkých oblastiach výchovno-vzdelávacích aktivít.  Realizujeme prednášky a tvorivé činnosti, zapájame žiakov do pohybových aktivít.

Sprievodné akcie a projekty:

DNI ZDRAVEJ VÝŽIVY - tematické týždne na podporu zvýšenia spotreby mlieka a mliečnych výrobkov, zvýšenia konzumácie zeleniny a ovocia.

Projekt - HOVORME O JEDLE

VÝSTAVA OVOCIA A ZELENINY

DEŇ NARCISOV - charitatívna činnosť, organizovanie verejnej zbierky

DETSKÝ ČIN ROKA - aktívne sa zapájame so detskej poroty

BEH SOBLAHOVA – zapojenie žiakov do pohybových aktivít, každoročne sa na ňom zúčastňujú žiaci z  trenčianskeho regiónu

PLAVECKÝ VÝCVIK

LYŽIASKY VÝCVIK

• OTVORENÁ ŠKOLA – myšlienka otvorenia sa školy pre verejnosť je realizovaná prostredníctvom zapájania sa do projektov Otvorená škola – IKT a šport, na ktoré získavame finančné prostriedky z Ministerstva školstva SR. Prostredníctvom ich realizácie  otvárame svoje brány pre žiakov, rodičov a verejnosť v čase vyučovania i v čase mimo vyučovania.

• INFOVEK prostredníctvom informačných a komunikačných technológií podporuje projekt premenu tradičnej školy na modernú, pomáha  v rozvoji samostatnosti a tvorivej práce žiakov. Vytvárame priaznivé prostredie na implementáciu inovačných pedagogických metód s využitím IKT a venujeme pozornosť rozvíjaniu kompetencií detí v tejto oblasti.

Sprievodné akcie a projekty:

PROJEKT POČÍTAČE ŠKOLÁM - je zameraný na rozvoj počítačovej gramotnosti žiakov, inováciu edukačného procesu, rozvoj záujmových aktivít žiakov, získavanie ďalšej počítačovej techniky. V škole sú dve odborné učebne informatiky, ktoré sú plne využívané v rámci edukačného procesu i v rámci mimoškolských aktivít. Žiaci sa úspešne zapájajú do rôznych teleprojektov.

iBOBOR - celoslovenská informatická súťaž, súťaž podporuje využívanie IKT

PROJEKTOVÉ DNI