Národné projekty Rozvojové projekty Projekty Školské projekty

Rozvojové projekty

• Výzva na predkladanie projektových zámerov na budovanie a zlepšenie technického vybavenia jazykových učební, školských knižníc, odborných učební rôzneho druhu v základných školách.

Názov projektového zámeru: Vybavenie polytechnickej učebne ZŠ Soblahov

Projektový zámer na základe predložených informácií a dokumentov splnil podmienky určené vo výzve na predkladanie projektových zámerov – bola vydaná pozitívna hodnotiaca správa. V druhom kole žiadame o NFP.

• Výzva na predloženie žiadostí o poskytnutie dotácie Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu SR pre oblasť zdravého životného štýlu – „Zdravie na tanieri 2017“

• Podpora čitateľskej gramotnosti – rozvojový projekt „Čítame radi“

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci so Združením vydavateľov a kníhkupcov Slovenskej republiky  vyhlásilo výzvu na podávanie žiadostí o rozvojový projekt „Čítame radi“.

Výzva bola určená všetkým verejným, cirkevným a súkromným základným školám na nákup detských a mládežníckych kníh resp. odbornej literatúry pre zamestnancov škôl. Cieľom projektu bolo, aby deti čítali rady a mali atraktívnu a veku primeranú literatúru.

Naša škola sa do daného projektu zapojila v decembri 2020, bola neúspešná. Avšak ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vzhľadom k navýšeniu finančných prostriedkov na rozvojový projekt „Čítame radi“ pokračovalo  vo výbere z tých žiadateľov, ktorých projekty neboli podporené v decembri 2020 a ktoré boli v dôsledku obmedzených finančných prostriedkov na tento projekt. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vyčlenilo na pokračovanie projektu pod názvom „Čítame radi 2“ sumu 400 000 Eur. Žiadosti boli opätovne posudzované výberovou komisiou. A tentokrát sme boli úspešní.

Získali sme 800€ na nákup detských a mládežníckych kníh.

• Rozvojový projekt „Múdre hranie“

Ministerstvo školstva presadilo zmenu zákona, ktorá mu od januára umožňuje vytvárať rozvojové projekty aj pre materské školy. „Múdre hranie“ je prvý projekt tohto typu. Rezort naň vyčlenil pol milióna eur a podporených bolo od 500 do 1000 materských škôl.

„Vzdelávať deti, rozvíjať ich schopnosti a zručnosti je potrebné už od mala. Som rád, že sme na tento účel vytvorili tento projekt, ktorý je prvý svojho druhu,“ priblížil minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling.

Zapojiť sa  mohli všetky materské školy zaradené do siete škôl a školských zariadení. Financie z projektu majú využiť na nákup detských kníh, pomôcok a hračiek na rozvíjanie jemnej motoriky, technických zručností, matematickej gramotnosti alebo reči.

V tomto projekte MŠ Soblahov bola úspešná a získala 500€.